יום רביעי, 29 בדצמבר 2010

מאמר מיוני צוות אוויר

מאמר מיוני צוות אווירלאחר הזדהות קצרה בכניסה, ניגשתי לחיילת שבקבלה, אמרתי לה שהגעתי להתמיין לצוות אוויר והיא הפנתה אותי לחדר שם נפרדתי מתעודת הזהות שלי עד לסוף היום. לאחר המתנה של כ-25 דקות, אני ושאר המתמיינים הופננו לאולם ההמתנה שם חיכינו עוד כמה דקות, עד שהגיע הסמל שליווה אותנו כמעט לאורך כל היום. הוא הציג את עצמו וגם הסבר על מה שמצפה לנו היום, קרא בשמותינו כדי להכיר או כדי לבדוק נוכחות, וכבר נתן לנו הפסקה בת 5 דקות.

מבחנים העיוניים

הסמל לקח אותנו לחדר המבחנים הפסיכוטכניים ,קיבלנו הסבר קצר על המבחנים.
המבחנים דומים  למבחנים הפסיכוטכניים שעושים בצו הראשון, רק ללא החלק של מתמטיקה והבנת הנקרא. לפני כל מבחן הסמל דאג להסביר לנו היטב מה לעשות ופתרנו ביחד כמה תרגילים. הוא הבהיר לנו כי המבחנים הם סודיים ואין לפרט עליהם כלל, ומי שיתפס מדבר עליהם עם חברו לאחר המבחנים יודח מיד. לכל מבחן הוקדשו 8-15 דקות. המבחנים, כולל הסברי הביניים, אורכים כשעה בסך הכל.

לאחר שסיימנו את המבחנים קיבלנו הפסקה בת 35 דקות בערך. קיבלנו אוכל ושתיה, הלכנו להשתין (לפני או אחרי האוכל - לא במהלכו ) וגם הספקנו להכיר מעט אחד את השני.

בתום ההפסקה חזרנו לנקודת המפגש (אולם ההמתנה). הסמל אמר לנו שהוא יקח כל אחד מאיתנו לצד ויאמר לו אם הוא עבר את המבחנים או לא, אך למעשה הוא קרא רק לשניים מאיתנו ובישר להם כי הם מודחים מהמיונים. ההרגשה היתה כאילו אנחנו באיזו תכנית ריאלטי.

השעה 12:00 בצהריים בערך ונותרו לנו עוד שני מבחנים לעבור: מבחן קוארדינציה ומבחן פירוק והרכבת מכונה. לאחר ההדחה נותרנו שמונה חבר'ה. הגיעה אלינו חיילת שלקחה ארבעה מאיתנו להיבחן במבחן פירוק והרכבת המכונה, ולאחר כמה דקות הגיע עוד חיילת שלקחה את השאר (כולל אותי) להיבחן במבחן הקוארדינציה.

מבחן הקוארדינציה
במבחן זה נבחנו בנפרד. מטרת המבחן היא לבדוק את הקוארדינציה באמצעות מכונה. לצערי אני לא יכול לפרט יותר מזה, אך אל דאגה - המבחן לא קשה במיוחד.


מבחן פירוק והרכבת מכונה

למבחן זה ניגשנו ביחד. במבחן נתבקשנו לפרק ולהרכיב מכונה המבצעת איזושהי פעולה פשוטה. המכונה מורכבת משני גלגלים, גומייה, כמה פינים וגלגל שיניים, ועוד איזה משהו מוזר וגם ריבוע קטן. נתנו לנו דקה להשתמש במכונה ולהבין איך היא עובדת, ואחר כך היינו צריכים לפרק אותה לגמרי. חיילת עברה בינינו ועירבבה את החלקים, ולאחר מכן קיבלנו 15 דקות להרכיב מחדש את המכונה - כל חלק במקומו שלו.

טיפ: נסו לזכור את מקומו של כל חלק! המבחן הזה די קשה.

ההמתנה לתוצאות
סיימנו את מבחן פירוק והרכבת המכונה, והקבוצה השניה, שניגשה למבחן הזה עוד קודם, סיימה זה עתה את מבחן הקוארדינציה. כל שנותר הוא להמתין לתוצאות. לאחר כשעה בערך הגיע הסמל. הוא לקח לצד כל אחד בנפרד ובישר לו אם הוא עבר את המיונים או לא. בשלב זה קיבלנו גם את תעודת הזהות בחזרה.

לאחר יום ארוך, תמו להם המיונים לצוות אוויר. אומרים יפה שלום וכל אחד הולך לדרכו.

השלב הבא הוא ירפ"א א'

קרדיט ל dudi.vaknin

יום סיירות וגיבושים

יום סיירות וגיבושים (שייטת 13,סיירת מטכל,שלדג,טייס)
יום סיירות הינו יום שדה המיועד לבנים בלבד המיועדים לשירות ביחידה קרבית ומעוניינים להתנדב לשירות בסיירת מובחרת,
יום הסיירות מועבר על ידי יוצא סיירות מובחרות בעיקר על ידי יוצאי שייטת 13 וסיירת מטכל
יום הסיירות נמשך בין יום ליומיים (תלוי מזג אוויר) כאשר רובו נערך בתנאים פיזיים קשים הכוללים זחילות
ריצות ספרינטים ועליות דיונה. על ידי המאמץ הפיזי הרב המדריכים בודקים את האופי של המלשב ואת מידת התאמתו לסיירת\יחידה מובחרת
יום הסיירות הינו יום ממיין שבסופו מקבלים המלשבים הנבחרים גיבושי המשך בהתאם להתאמתם לאחת הסיירות\יחידות מובחרות
היחידות הממיינות ביום הסיירות: שייטת 13 קומדנו הימי של חיל הים,מדובר ביחידה מובחרת האחראית בעיקר על גזרת הים,סיירת מטכ"ל יחידה השייכת לחיל המודיעין ויעודה מסווג,שלדג יחידת קומנדו של חיל האוויר,קורס חובלים אשר מכשיר את דור העתיד של קציני שייטת 7צוללות ושייטת 3ספינות
לא כל אחד מתאים לשירות ביחידה מובחרת\סיירת,השירות הינו שירות קשה משמעותית פיזית ומנטלית
לכן סיירות ויחידות אלו מבצעות בדיקות קפדניות על ידי מיוני גיבוש וימי סיירות הנמשכים בין כמה ימים לשבוע.
ישנם גיבושים רבים ליחידות מובחרות רבות,תוכלו לקרוא אודות הגיבושים באתר
רשימת גיבושים עיקריים בצה"ל : גיבוש סיירת מטכל, גיבוש טייס, גיבוש שייטת 13,גיבוש שייטת 7 (צוללות),גיבוש שייטת 3(סטילים),גיבוש יחטיות(יחידות סיור), גיבוש יהלום (סיירת מובחרת של ההנדסה הקרבית), גיבוש חובלים.
הגיבוש בצהל נחשבים לקשים בעולם הכוללים מאמץ פיזי רב,הגיבוש נמשך
הגיבוש יחידה נמשך בדרך כלל בין כמה ימים לשבוע כאשר המאמץ הפיזי בו מכריע רבים.
יחידת הקומנדו הימי של צה"ל "שייטת 13" נחשבת לאחת היחידות הטובות בעולם. מסלול הלוחם ביחידה נחשב למסלול ארוך מאוד וקשה ונמשך שנה ושמונה חודשים. בשייטת 13 מחפשים קור רוח. מנטליות חזקה, סיבולת והעיקר להיות עצמכם כל אלו מרכיבים בשייטת מרקם אנושי מעולה ושירות מעניין בסיירת


 
eXTReMe Tracker
הכנה לצו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, כנס משתחררים ועוד.

סיירות

יום סיירות,גיבוש מטכל,גיבוש שייטת,גיבושים,כושר קרבי,גיבוש חובלים,שייטת 13 ,סיירת מטכל,יום סיירות ינואר,קרבי,צהל,תוכנית אימונים ליום סיירות,תוכנית אימונים,תאריך גיוס,מאמרים על גיבושים,מאמרים

סה"כ צפיות בדף